post

جمعیت حمایت از کودکان رستاک ضمن گرامیداشت روز هوای پاک، به ضرورت ایجاد شرایطی مناسب جهت استفاده عموم کودکان از هوایی پاک و سالم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حمایت از کودکان رستاک، تبریز به عنوان یکی از ۶ کلانشهر ایران زمین در کنار سایر مشکلات عدیده با مشکل آلودگی هوا و تجربه نفس کشیدن در آسمانی خاکستری را تجربه می کند.
 
استشمام هوای آلوده و آثار مخرب آن بیش از هر قشر و رده سنی، در کودکان نمود پیدا می کند؛ کودکانی که حق زندگی در شهر و روستایی سبز با آسمانی آبی را دارند و این جزئی از نخستین حقوق کودکان برای زندگی به شمار می رود.
 
پدیده آلودگی هوا با افزایش جمعیت ، صنعتی شدن و پیشرفت اقتصادی، تعداد وسایل نقلیه و شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی هر منطقه رابطه مستقیم داردو در این میان کودکان ما حق دارند از هوای سالم استفاده کنند، پس ما مسئولیم.
 
یکی از مهم ترین اقدامات در زمینه تندرستی، کنترل آلودگی هوا به خصوص در شهرهای بزرگ است به طوری که بیشترین فعالیت ها باید در زمینه کنترل از فعالیت های انسان مثل آلودگی حاصل از سوخت ماشین ها، کارخانجات و منابع گرمازای خانگی متمرکز شود.
 
طبق بند ۲ ماده ۶ کنوانسیون حقوق کودک: «كشورهای‌ طرف‌ كنوانسیون‌ ایجاد حداكثر امكانات‌ را برای‌ بقا و پیشرفت‌ كودك‌ تضمین‌ خواهند نمود.» این بدین معنی تلقی می شود که دولت ها و مسئولین موظف به فراهم سازی بستری مناسب جهت رشد و بهبود کیفی زندگی کودکان هستند.

یک دیدگاه در “پیام جمعیت حمایت از کودکان رستاک به مناسبت روز هوای پاک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *