post

نخستین همایش «کودکان؛ سلامت روان و دنیای مجازی» به همت جمعیت حمایت از کودکان در معرض آسیب رستاک در تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت حمایت از کودکان در معرض آسیب رستاک، این همایش در راستای توجه به آسیب های دنیای مدرن بر سلامت روانی کودکان با مشارکت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز برپا می شود.

سلامت روان در همه‌ی سنین و در کل دنیا مغفول مانده است اما در ایران شرایط نا به سامان‌تر است چرا که بودجه‌ی بهداشت روان در مقایسه با بودجه عمومی بسیار ناچیز است.

 

طی پژوهشی که سال ۹۲ در مورد اختلالات روانی کودک و نوجوانان ۵ استان انجام شد استان‌های تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند، آمارها حاکی از آن است که میزان اختلالات افسردگی در کودکان این شهرها ۶ درصد، وسواس ۴ درصد، پر خوری عصبی ۰٫۵ دهم، تیک عصبی ۱٫۴ درصد، بیش فعالی ۱۸ درصد، رفتار مقابله‌ای و لجبازی ۲۰ درصد بوده است که مجموع این اختلالات ۴۹٫۵ را تشکیل می‌دهند.

 

با توجه به این موضوع ، جمعیت حمایت از کودکان در معرض آسیب رستاک در راستای اهداف خود جهت پرداختن به مشکلات و آسیب هایی که کودکان سرزمین مان را تهدید می کند، اقدام به برپایی این همایش نموده است.

 

گفتنی است، نخستین همایش «کودکان؛ سلامت روان و دنیای مجازی» ساعت ۱۶ روز ۲۴ اسفندماه جاری در محل تالار اندیشه واقع در تبریز، پارک بزرگ ائل گلی ، سازمان پارکها و فضای سبز برگزار می شود.

 

Poster-rastaak

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *