post

نصر: نخستین همایش «کودکان؛ سلامت روان و دنیای مجازی» در حالی برگزار شد که مسئولان دعوت شده به این مراسم، حضور بسیار کم رنگی در آن داشتند.

به گزارش نصر، نخستین همایش «کودکان؛ سلامت روان و دنیای مجازی» بعد از ظهر امروز دوشنبه در محل تالار اندیشه و باهمت جمعیت”رستاک” و در حالی که جای خالی مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، مدیرکل بهزیستی و مدیرکل آموزش پرورش دیده می شد، برگزار شد.

دبیر جمعیت رستاک طی معرفی این گروه، به یکی از اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: جمعیت حمایت از کودکان در معرض آسیب “رستاک” از سال ۸۸ به همت جمعی از دانشجویان، با رویکرد حمایت مالی و عاطفی از کودکان مبتلا به سرطان شروع به فعالیت نموده و هدف از برگزاری این همایش، آشنایی انسان ها با  تهدیدی خاموش بنام “آسیب های ناشی از فضای مجازی بر روی کودکان” و توجه به آسیب های دنیای مدرن بر سلامت روانی کودکان است.

“لیلا صادق الوعد” به اهداف جمعیت رستاک اشاره کرد و گفت: رستاک چترش را بر سر تمامی کودکانی که در معرض آسیب های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و روانی از قبیل کودکان معلول، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، کودکان اعتیاد، کودکان طلاق، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان بی بضاعت، کودکان کار و خیابان، کودکان بیمار و یا در معرض بیماری هستند باز کرده و مورد حمایت قرار می دهد.

وی اذعان داشت: بعد از گذشت پنج سال و تبدیل چندین دانشجو به ۷۰ نفر عضو فعال، تصمیم گرفته شد گروه را به جمعیت حمایت از کودکان در معرض آسیب رفتار تغییر عنوان بدهیم تا هم بیشتر از پتانسیل های نیروی جوان استفاده شود و هم این مجموعه طیف بزرگی از کودکان را در بر بگیرد.

دبیر رستاک به برگزاری نمایشگاه های رستاک اشاره کرد و افزود: فروش آثار هنری این مجموعه نزدیک پنج سال بصورت مستمر، در نمایشگاه ها به نفع کودکان رستاک برگزار می شود.

لیلا صادق الوعد تاکید کرد: در این مدت کوتاه توانستیم با شناسایی کودکان معلول علیه آنفولانزا، خرید بسته های زمستانی برای کودکان معلول، برگزاری برنامه ویژه روز جهانی کودک، شب یلدا، روز معلول و … را در کارنامه رستاک به ثبت برسانیم

وی در پایان ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این همایش بتوانیم به اهداف پیش بینی شده در راستای فرهنگ سازی برسیم و با مساعدت های مسئولین شاهد برنامه هایی از این قبیل باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *